Aizdevums

By | June 17, 2017

Strādājot finanšu nozarē kā kredītspeciālistam atalgojums ir pietiekami augsts, lai būtu motivējošs turpināt strādāt. No otras puses, ir skaidrs, ka liela daļa klientu, kas izvēlas aizņemties nemaz nedrīkstētu to darīt. Pirmkārt, izpratne un ieinteresētība līguma nosacījumos bieži ir zema (ir izņēmumi, protams). Galvenais, kas piesaista ir iespēja saņemt naudas aizdevumu bez procentiem vai ar atlaidēm. Interesanti, ka tas nereti arī ir vienīgais, kas viņus interesē. Neliela daļa ir iepriekš skatījušies aizdevumu izsmaksas iekš Kredit, bet manā tirgus segmentā tas neko daudz nelīdz, jo standarta nosacījumi un atlaides te netiek piemērotas. Vairāk vērtējam riskus un katram dodam savu cenrādi, atšķirīgus procentus u.t.t. Lai mazinātu riskus, jāveic klientu intervēšana, lai saprastu kādam mērķim naudu plāno tērēt. Ja ienākumi ir pietiekami un mērķis ir nejēdzīgs, kredītu var piešķirt. Ja ienākumi ir uz robežas un mērķis ir apšaubāms, labāk aizņēmumu neizsniegt un klientu noraidīti. Cīņa ar nemaksātājiem visbiežāk nav to vērta un labāk ir savākt jēdzīgu klientu bāzi, nevis sadarboties ar tiesu izpildītājiem.

Darba bonusi ir veselības apdrošināšana, regulārs atalgojums, nomaksāti nodokļi, bet tas ir vairāk nozares standarts, nevis kāda papildus ekstra. Kolēģi draudzīgi un vienmēr izpalīdzīgi. Priekšnieks kā jau priekšnieks, vienmēr var būt labāks. Runā, ka citās bankās ir labāki nosacījumi, bet visam virzoties uz automatizāciju prognozēju, ka darbavietu skaits finanšu sektorā tikai samazināsies. Tas nozīmē, ka jāmēģina rotēt uz pozīcijām, kas nebūs tieši skartas samazināšanai. Filiāļu skaits reģionos aizvien tiek samazināts, tādēļ labi, ka pa Rīgu darbojos.

Iespējas uzsākt līdzīgu darbu ārzemēs ir salīdzinoši niecīgas, jo izglītība ārzemēs, lai arī tiek ņemta vērā, tomēr netiek ņemta vērā kā līdzvērtīga. Izaugsmes iespējas pašreizējā hierarhijā nav lielas un iespējamas tikai tad, ja kāds no priekšniekiem maina aiziet citur, kas ir iespējams, bet salīdzinoši reti. Ilgtermiņā neredzu sevi strādājam ar kredītiem, bet, kamēr finansiāli labāks piedāvājums neparādīsies vai citas alternatīvas, tikmēr nekas nemainīsies. Saņemt regulāru un pieklājīgu algu, bez nepieciešamības ņemt aizdevumu pamatvajadzību apmierināšanai tomēr ir gana patīkami un arī sarunās ar draugiem nav jākaunas, ka strādāju tieši tur, kur strādāju. Precīzu uzņēmuma nosaukumu neminēšanu, vismaz pagaidām ne. Iespējams, ka kādam tāpat noderēs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *